MURATPAŞA BELEDİYESİ
KALEİÇİ MÜZİK YARIŞMALARI / JAZZ
KATILIM KOŞULLARI
Başvuru Tarihi: 8-28 Şubat
Oylama Tarihi:1-3 Mart
(*) Tüm Türkiye’den başvuruya açık online müzik yarışmaları
 
Sanatsal üretim ve buluşmalarda, dijital teknolojilerin araç ve ortam olarak yoğun kullanıldığı günler yaşıyoruz. Pek çok müzik sanatçısı dijital sanat alanlarında sevenleriyle buluşurken, gençler de yeteneklerini sergiliyor. 
Antalya Muratpaşa Belediyesi, dijital platformlarda paylaşılan farklı müzik kategorilerindeki üretimleri desteklemek için tüm Türkiye’den katılıma açık online müzik yarışmaları düzenliyor. Antalya’nın tarihi kent merkezi Kaleiçi’nin adını taşıyan, birincilerin de 1 hafta Kaleiçi tatili kazanacağı yarışma; başta müzik olmak üzere bu tarihi kent merkezinin adının sanatla, sanatsal üretimlerle yan yana gelmesini de amaçlanıyor.
Başvuruları ve oylamaları Türkiye’nin ilk dijital demokrasi platformu yarisma.komsumeclisi.com üzerinden yapılacak Kaleiçi Müzik Yarışmaları, iki ayda bir, farklı müzik kategorilerinde yapılacak.           
A) BAŞVURU KOŞULLARI
1)    Yarışmaya Türkiye’nin her yerinden 14 yaşını doldurmuş ve daha büyük, amatör, profesyonel jazz müzisyenleri, enstrümanlı / enstrümansız vokal, grup, enstrüman performans video kayıtlarıyla başvurabilir. 18 yaşından küçük katılımcıların ailelerinin iznini gösterir ıslak imzalı muvafakatname almaları gerekmektedir. Başvuru sahibi Muratpaşa Belediyesi’nin talebi doğrultusunda muvafakatnameyi göstermek zorundadır.   
2)    Yarışmaya 1 Ocak 2019’dan sonra yarışmanın son başvuru tarihine kadar kaydedilmiş videolar başvurabilir.
3)    Her video, değerlendirmeye uygun bütünlükte 5 dakikayı geçmeyecek uzunlukta olmalıdır.  
4)    Videolar göndericinin açıkça tanınacağı açıda ve kimlik tespitinde şüphe uyandırmayacak netlikte olmalıdır.
5)    Konser, bar, düğün…vb. etkinliklerde kaydedilen performanslar, klipler, fotoğraflar ya da çeşitli görüntüler üzerine kaydedilmiş şarkılar, birkaç şarkıdan oluşan kolajlar yarışmaya kabul edilmeyecektir.
6)    Her başvuru sahibi sadece bir şarkı videosu ile yarışmaya katılabilir.
7)    Başvuruyu videoda yer alan müzisyenler yapabilir. Grupların videolarında, başvuruyu yapan kişi, diğer grup üyelerinin iznini almak zorundadır. İzin alınmadan yapılan başvurularda sorumluluk başvuruyu yapan kişidedir. Başvuru sahibi Muratpaşa Belediyesi’nin talebi doğrultusunda grup üyelerinden izin aldığına dair belge göstermek zorundadır.   
8)    Gönderilen videoların siyasi propaganda, küfür, hakaret, ayrımcılık, taciz, sigara, alkol gibi zararlı maddeleri özendirici unsurlar içermesi durumunda başvuruları kabul edilmez.
9)    Şarkılardan ya da bestelerden doğabilecek telif hakları başvuran kişinin sorumluluğundadır. Muratpaşa Belediyesi bununla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez.
10)                      Muratpaşa Belediyesi, çalışmayan youtube linklerinden, hatalı yüklemelerden sorumlu değildir. Bu tür başvurular yarışma dışı kabul edilir. Başvuru sahipleri linklerini dikkatle kontrol etmeli ve videolarını kapak fotoğrafı ile youtube hesaplarına yüklemelidir.
11)                      Muratpaşa Belediyesi, başvurularda belirtilen bilgilerin doğruluğunu araştırmak zorunda değildir.
12)                      Başvuru koşullarında belirtilmeyen konularda her türlü yetki Muratpaşa Belediyesi’nindir.


B) BAŞVURU YÖNTEMİ
1)    Türkiye’nin her yerinden katılıma açık olan yarışmaya başvurular Türkiye’nin ilk dijital demokrasi platformu yarisma.komsumeclisi.com üzerinden yapılacaktır.
2)    Üçüncü yarışmanın kategorisi Jazz Müzik olup, başvurular 8 Şubat 2021 saat 09.00 itibariyle başlar, 28 Şubat 2021 saat 24.00 itibariyle sona erer.
3)    Başvuruda yarisma.komsumeclisi.com üzerindeki katılım formu doldurulduktan sonra, şarkının youtube üzerindeki video linki yüklenecektir.
4)    Yarışmaya 10’un altında başvuru olması halinde yarışmanın başvuru süresi uzatılabilir ya da yarışma iptal edilebilir.


 
C) DEĞERLENDİRME
1)    Yarışma koşullarına uygun başvurular değerlendirmeye alınacak olup, oylamalar yarisma.komsumeclisi.com üzerinden ücretsiz sms ile olacaktır.  
2)    Her telefon numarasından sadece bir yarışmacı için bir oy kullanılabilecektir.
3)    Oylama tüm Türkiye’ye açık olacaktır.
4)    Oylama 01 Mart 2021 09.00 itibariyle başlar, 03 Mart 2021 saat 24.00 itibariyle sona erer. 
5)    Yarışmacılar #kaleiçimüzikyarışması #kaleicioldtown hashtag’lerini ekleyerek kendi sosyal medya hesaplarından, hikayelerinden yarışma videolarını paylaşabilir.
6)    Bir yarışmacı için usulsüz oy kullanımı tespit edildiğinde, o video yarışma dışı bırakılır.
 
D) ÖDÜLLER

1)    Oylama sonunda en çok oy alan ödüle değer görülecektir.
2)    Dereceye giren videoları hazırlayan müzik sanatçıları, Kaleiçi Old Town Festivali’nde, Antalya’nın gözbebeği Kaleiçi’nde 1 hafta tatille ödüllendirilecek, festival etkinlik noktalarında performans sahneleme imkanı kazanacak.
3)    Yarışmaların kazananları, pandemi nedeniyle 2021 Festivali kapsamında ödüllendirilecektir. 
4)    Konaklama özelliği oda+kahvaltı olup ek masraflar ve ulaşım yarışmacının kendisine aittir.
5)    18 yaşından küçük kazananlar aileleriyle gelmeleri halinde ulaşım, konaklama ve masrafları kendilerine aittir. 
Ödül kişiye aittir, devredilemez, tatilin farklı bir tarihte kullanılması Belediye’nin kararına bağlıdır.